Realizace dřevostavby

Jak realizovat dřevostavbu?
Při realizaci dřevostavby je zapotřebí vyřešit tytéž problémy, jako bychom stavěli dům zděný. Rozdíl je pouze ve stavebním materiálu a technologických postupech stavby. Nevyhneme se ani nutným projektům či různým povolením atd. 

Oproti zděné stavbě však můžeme v novostavbě bydlet téměř ihned, neboť realizace celé stavby lze stihnout za několik dnů. Že nechápete, jak je to možné? Odpověď je snadná. Dřevostavba nepotřebuje vysychat, jako je tomu u zděných staveb, při nichž musíme čekat, až vyschnou omítky či ztvrdne malta atd. Dřevostavba se prostě poskládá a je to. 

Hlavní podmínkou je, aby dřevostavbu stavěl zkušený stavitel. Pouze ten zná postupy a dokáže se tak vyhnout případným problémům či nedostatkům, které by bylo nutné později řešit. Jestli je tedy pro Vás dřevostavba jedinou možností, jak bydlet. Je pro Vás základním stavebním prvkem odborná firma, realizující dřevostavby a mající v tomto ohledu potřebné znalosti a zkušenosti. 

A jak takovou firmu najít? Vybírat musíme pouze z firem ověřených, což znamená, zjistit si reference a je-li to možné, pohovořit s bývalými zákazníky, pro které již daná firma dřevostavbu stavěla.